Εκπαιδευτικό Ταξίδι γερμανών δημοσιογράφων 20-25 Μαΐου 2024
![Εκπαιδευτικό Ταξίδι 20-25 Μαΐου 2024](https://gravieranaxoupdo.eu/wp-content/uploads/2024/06/ekpaideftiko1.jpg)
Φωτογραφίες από το εκπαιδευτικό ταξίδι που πραγματοποιήθηκε στη Νάξο από τις 20 έως τις 25 Μαΐου. Αποστολή Γερμανών δημοσιογράφων ξεναγήθηκε στον τόπο παραγωγής της Γραβιέρας Νάξου Π.Ο.Π. . Στη διάρκεια του ταξιδιού οι προσκεκλημένοι είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν τη γραβιέρα και όλα τα υπόλοιπα ναξιώτικα προϊόντα ΠΟΠ και ΠΓΕ, να επισκεφτούν τους χώρους εκτροφής των ζώων από τα οποία παράγεται το γάλα καθώς και να παρακολουθήσουν τα στάδια παραγωγής της Γραβιέρας Νάξου Π.Ο.Π. .
Photos credit: Eva Schaefers